دوربین کامپکت سوپر زوم Nikon Coolpix P900

Nikon Coolpix P900
Nikon Coolpix P900

دوربین کامپکت سوپر زوم Nikon Coolpix P900 با قابلیت بزرگنمایی ۸۳ برابر معرفی شد. نیکون با یک محصول جدید به نام Coolpix P900 به میدان آمده است تا طرفداران دوربین های سوپرزوم را غافلگیر نماید. دوربین Coolpix P900 نیکون، از گروه دوربینهای ببین و بگیر (Point-to-Shoot) بوده و توانایی بزرگنمایی اوپتیکال ۸۳ برابری را به کمک لنز ۲۴-۲۰۰۰ میلیمتری خود، داراست.

نیکون P900 تازه وارد و تا دندان مسلح با ۸۳X زوم اپتیکال و دامنه‌ی فاصله‌ی کانونی ۲۴ تا ۲۰۰۰ میلی‌متر قطعا بسیاری را شگفت‌زده می‌کند. از ویژگی‌های بارز دیگر این دوربین می‌توان به نمایشگر ۳ اینچی چرخنده با دقت ۹۲۱ هزار نقطه، به‌کارگیری شبکه Wi-Fi و NFC و فیلم برداری Full HD با صدای استریو اشاره کرد.  البته پس از ساخت دوربین SX60 ‌توسط کانن با ۶۵X زوم اپتیکال احتمال ساخت یک سوپر زوم با بزرگ‌نمایی مشابه یا بیش‌تر ‌توسط نیکون مطرح بود. اما سوال این‌جاست که آیا وقت آن نرسیده که نیکون از تولید هر ساله‌ی یک مدل جدید، بدون تغییر خاص دست بردارد؟

به هرحال سرعت پیشرفت صنعت عکاسی دیجیتال در مقایسه با بازارهایی مانند گوشی‌های هوشمند بسیار کند است؛ شاید بهتر بود نیکون هم مانند کانن در تولید دوربین‌های خود به سطحی از پختگی می‌رسید که هر چند سال یک بار دوربین‌های‌اش را بروز می‌کرد تا حداقل تفاوتی (به‌غیر از افزایش زوم اپتیکال) میان مدل جدید و گذشته دیده شود. به‌هرحال این دوربین با برچسب قیمت ۶۰۰ دلاری در اوایل سال ۹۴ انتظار شیفتگان زوم را در قفسه فروشگاه‌ها می‌کشد.

منبع : gadgetnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.