نیکون D810A اولین دوربین DSLR عکاسی نجومی‌

نیکون D810A
نیکون D810A

عکاسی از آسمان شب یکی از شاخه های پرطرفدار و جذاب هنر عکاسی است که این روزها افراد بسیاری را به سمت خود جذب کرده است.هرچند که آلودگی هوا و آلودگی های نوری در شهرهای بزرگ ما را از نعمت دیدن آسمان واقعی شب محروم کرده اما عاشقان عکاسی نجومی همیشه مکان هایی را برای ثبت تصاویر شگفت انگیز از این تابلوی زیبای پروردگار پیدا خواهند کرد.با تمام این تفاسیر عکاسی از آسمان شب در کنار تخصصی که می خواهند نیازمند یک دوربین خوب و حرفه ای هم هست.به همین جهت کمپانی ژاپنی نیکون به تازگی اولین دوربین DSLR مخصوص عکاسی نجومی‌ و عکسبرداری حرفه ای از ستارگان را با نام D810A معرفی کرده است.

این دوربین ( D810A ) از نظر مشخصات سخت افزاری تفاوتی با D810 معمولی ندارد، اما نیکون میزان حساسیت آن را به نور تا ۴ برابر افزایش داده تا تبدیل به ابزاری ایداه آل برای عکاسی از ستارگان گردد.D810A همانند برخی دوربین‌های مداربسته به فیلتر IR-Cut مجهز شده تا شاهد کمترین میزان نویز در تصاویر باشیم. ضمنا این فیلتر امکان برداشت طیف‌های رنگی با طول موج ۶۵۶ نانومتر را میسر می‌سازد.

مهندسین نیکون توجه ویژه ای به مود نوردهی طولانی مدت این دوربین داشته اند، بطوری که امکان تنظیم سرعت شاتر از ۴ تا ۹۰۰ ثانیه (۱۵ دقیقه) وجود دارد.این دوربین در حالت عکاسی RAW دارای یک ویژگی منحصربفرد بنام Astro Noise Reduction می‌باشد که میزان نویز تصاویر RAW را بیش از پیش کاهش می‌دهد. نیکون D810A از اواخر ماه می‌(۳ ماه دیگر) با قیمت ۳۸۰۰ دلار برای بدنه، عرضه خواهد شد. در ادامه شما را به دیدن نمونه تصاویر این دوربین دعوت می کنیم.

منبع: gadgetnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.