Nokia OZO دوربین واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه

Nokia OZO دوربین واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه
Nokia OZO دوربین واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه

شرکت نوکیا که تا قبل از این به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه شناخته می شد بعد از واگذاری بخش تولید تلفن هوشمند خود به شرکت مایکروسافت در صدد فعالیت در بخش های دیگر و تولید محصولات جدید برآمده است. این شرکت با رونمایی از دوربین واقعیت مجازی با نام Nokia OZO ، محصولی جدید را که قابلیت ثبت و ضبط فیلم و تصویر را به صورت ۳۶۰ درجه دارد به بازار معرفی کرد.

هدف نوکیا از تولید این محصول جلب توجه هالیوود و صنعت سینما، صنعت تبلیغات و رسانه ها بوده و امید دارد که این محصول بتواند جای خود را درد میان علاقه مندان و فیلم برداران حرفه ای علاقه مند به واقعیت مجازی پیدا کند. Nokia OZO دوربین واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه به شکل کرده طراحی شده و در آن از ۸ دوربین به همراه ۸ میکروفون استفاده شده است هر یک از دوربین ها از یک زاویه امکان فیلمبرداری و یا تصویربرداری را داشته و این دوربین این قابلیت را دارد که آنچه را که فیلمبرداری می کند به صورت همزمان از طریق یک هدست واقعیت مجازی نمایش دهد.

علاوه بر این اوزو این قابلیت را نیز دارد که بعد از چند دقیقه یک نسخه از ویدئو را با کیفیت پاییندر اختیار فیلمبردار جهت روئیت قرار دهد. مسئله ای که وجود دارد این است که  تصویرهایی که توسط هر یک از دوربین ها تهیه می شود باید در هنگام پردازش به هم وصل شوند که این عمل کمی زمانبر است. در کنار تصویر ۸ میکروفونی که در اوزو کار گذاشته شده به آن این امکان را می دهد تا صدا را به صورت سه بعدی ضبط نماید و این بدان معنی است که از روی صدای سه بعدی تهیه شده می توان منشا آنرا تشخیص داد.

در گذشته این ایده را شرکت هایی مانند سامسونگ و GoPro  هم پیاده سازی نموده بودند اما دوربین آنها دایره تخت بود نه کروی. نوککیا ادعا می کند که Nokia OZO دوربین واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه بهترین دوربین ثبت واقعیت مجازی حال حاضر است.

منبع: gadgetnews.ir و engadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.